Po plnohodnotné verzi operačního systému Android Pie byla vydána i edice Android Go. Jde o odlehčenou verzi systému, kterou dostávají telefony nižší třídy se slabší výbavou. A samozřejmě k této „lite“ verzi systému jsou připraveny i některé alternativní aplikace, jako je například Google Go, Maps Go a YouTube Go. K nim se nyní přidává i alternativa k plnohodnotné aplikaci Google Fotky. Její název je Gallery Go. Je stejně jako aplikace Fotky určena pro správu fotografií a jejich synchronizaci.

Stejně jako ostatní Go aplikace zabírá i Gallery Go pouhých 10 MB místa, což je mnohonásobně méně než původních 130 MB plnohodnotné aplikace Google Fotky. Při této velikosti nabízí Galerie Go téměř všechny klasické funkce jako tradiční appka. Je to například automatické uspořádání fotografií do jednotlivých kategorií. Dále pak je to vyhledávání a jednoduchá editace fotografií na více zařízeních.

Nová Go aplikace má čisté a jednoduché rozhraní a podporu SD karet a složek. Fotky jsou synchronizovány a zobrazovány v chronologickém pořadí. Aplikace je navíc vytvořena tak, aby mohla pracovat i v offline režimu a spotřebovávala tak co nejméně dat. Je kompatibilní se systémem Android 8.1 Oreo a vyššími verzemi. Gallery Go už nyní najdete v Google Play. Stačí si ji tedy jen stáhnout, nainstalovat a vyzkoušet.