O telefonu ZTE Axon 10 Pro 5G se mluví už od začátku roku, kdy byl v únoru/februári prezentován na veletrhu MWC v Barceloně. Tři měsíce na to byla oficiálně uvedena jeho 4G verze. Nyní výrobce hlásí, že je vše připraveno pro to, aby se telefon s podporou 5G mohl začít prodávat na čínském trhu. Telefon má všechny potřebné certifikáty a licence, takže nic nestojí v cestě k jeho předběžným objednávkám.

Rezervace ZTE Axon 10 Pro 5G běží už od včerejška a samotné prodeje by měly začít 5. srpna/augusta. Rezervovat telefon lze na oficiálním obchodě ZTE Mobile Mall, případně také prostřednictvím Tmall nebo JD.com. Podle čerstvých zpráv bude přístroj nabízen ve verzi SingleSIM i DualSIM. Aktuálně je k dispozici paměťová kombinace 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště za cenu 4999 jüanů, což je zhruba 727 dolarů. Do prodeje jde pouze modrá barevná varianta.

Specifikace jsou v podstatě stejné jako u 4G verze. AMOLED displej má úhlopříčku 6,47 palce při rozlišení 2340×1080 pixelů. Poměr stran je 19,5:9 a užitná plocha má 92%. Snímač otisků je integrovaný do displeje. Procesorem je Snapdragon 855 se souborovým systémem F2FS a modemem X50 5G. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporu bezdrátového nabíjení. Zadní fotoaparát tvoří snímače 48 MPix, 20 MPix a 8 MPix. Fotoaparát podporuje pětinásobný hybridní zoom a desetinásobný digitální zoom. V kapkovitém výřezu je uložena přední 20 MPix kamera. Nechybí ani NFC a operačním systémem je Android Pie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.