Včerejší velká představovací akce značky Honor nám nabídla spoustu zajímavých novinek, ať už hovoříme o výborných telefonech Honor 9X a 9X Pro, notebooku Honor MagicBook Pro nebo chytrém náramku Honor Band 5. A novinářům se při té příležitosti povedl husarský kousek a odchytili prezidenta firmy Zhao Minga k rozhovoru, ve kterém se podrobněji rozhovořil o strategii značky ve spojitosti s použitím nového procesoru Kirin 810 a dalších. Ten totiž v posledních dnech poměrně zásadně čeří vodu na trhu, protože se jedná o hozenou rukavici mnoha Snapdragonům.

Zhao Ming sice potvrdil, že pro opravdové vlajkové modely Huawei a Honor se počítá jen s Kirin řady 9 (tedy v současnosti s Kirinem 980), ale zároveň prohlásil, že Kirin 810 není typický midrange čip pro střední třídu. Výkonnostně se podle jeho slov řadí někam mezi špičkové Snapdragon 845 a 855, takže by byla velká škoda si ho zaškatulkovat jako něco pro střední třídu. Bavit se tak můžeme o skoro vlajkovém výkonu za výrazně nižší cenu a pro mnohé uživatele je hlavní devizou nového procesoru fakt, že se Huawei/Honor konečně podařilo dohnat (či předehnat) Qualcomm ohledně výkonu grafického čipu.

Pro tu pravou střední třídu se počítá s Kiriny řady 7 (momentálně Kirin 710) a na low-end čipy se čínský gigant nehodlá specializovat vůbec. To ale neznamená, že se z jejich dílny nedočkáme low-end levných telefonů, protože multi-čipová strategie firmy plánuje v této kategorii využití procesorů Qualcommu nebo Mediateku. Samotné Kiriny si ale Huawei/Honor žárlivě střeží a nová řada 8 je velmi vítaným osvěžením, protože je jakýmsi můstkem mezi high-endem a vyšší střední třídou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.