Velké čínské značky vedené Xiaomi jsou už poměrně dlouho extrémně úspěšné na domácím trhu s chytrými televizemi a tak se není čemu divit, že o zapojení do této kategorie uvažují i ostatní. Značka Honor před nedávnem ohlásila vývoj modelu Honor Smart Screen, což by měl být název této dlouho očekávané Honor TV. Ale podle šéfa firmy by bylo naivní hovořit o tomto produktu jako o „obyčejné“ televizi, protože se bude jednat o revoluční model.

Honor Smart Screen by se měl oficiálně představit veřejnosti už někdy na začátku srpna a je tak skoro s podivem, že stále nejsou k dispozici žádné extra velké podrobnosti k tomuto modelu. Dnes jsme se dozvěděli, že by televize měla být také vybavena NFC čipem, který by měl sloužit k propojení s telefony a tablety, i když konkrétní využití si osobně moc nedovedu představit. Podle všeho dojde také na vysouvací modul kamerky podobně jako u současných špičkových telefonů, což je jen další krok k vnímání této chytré televize jako v podstatě přerostlého telefonu pro domácnost.

Tato televize by se měla stát opravdovým centrem chytrého života domácnosti a podle šéfa značky Honor dokonce „emocionálním“ centrem. Propojení by mělo být opravdu masivní, takže by televize Honor Smart Screen měla zastat funkci audio-vizuálního centra, informačního bodu, interakčního základu pro vícero zařízení, což by teoreticky mohlo obnášet i další kousky chytré domácnosti. Celý koncept zní zajímavě, i když podrobnosti aby člověk stále ještě hledal lupou. A protože produkty Honor se prozatím v podstatě vždy dočkaly mezinárodní dostupnosti, tak stále žije i naděje, že se pro jednou dočkáme i moderní televize od čínských gigantů i u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.