Čínské Xiaomi patří mezi nejprogresivnější výrobce telefonů a hlavní nálož revolučních designů vždy nese řada Mi MIX. A s tím jak se pomalu blíží podzimní představení nové generace Mi MIX 4, tak narůstá i zvědavost fanoušků a veřejnosti ohledně novinek spojených s tímto telefonem. Dnes se na internetu objevil poměrně velmi zajímavý nový patent od Xiaomi, který by s řadou Mi MIX mohl mít pravděpodobně spojitost, protože některé prvky by na to poukazovaly.

Pro začátek se totiž jedná o model s výsuvným zadním panelem (tzv. slider design), který jsme měli možnost vidět u Mi MIX 3 a i když většina spekulací o něm pro příští generaci nehovoří, tak jde o poměrně jasnou konexi. Patent má také na zádech čtveřici senzorů zadního fotoaparátů uspořádanou v kruhu (podobně jako třeba chystaná Nokia 7.2) a několika možnostmi pro umístění LED blesku, tady se designéři ještě rozhodují. Displej je pak full-screen a tak se dá s úspěchem předpokládat integrace čtečky otisků prstů přímo do displeje, jak je v poslední době zvykem.

Z patentu můžeme vyčíst i duální selfie kamerku ve výsuvném modulu, USB Type-C port a mřížku mono reproduktoru na spodní hraně. Samozřejmě netušíme, zda se tento patent vztahuje opravdu na plánované Xiaomi Mi MIX 4, který by mělo spatřit světlo světa nejdříve někdy v září/říjnu letošního roku. Vybavení bude určitě opět špičkové a Xiaomi se určitě pokusí zakomponovat do telefonu i nové 64 Mpix hlavní senzory fotoaparátů, o kterých se momentálně mluví opravdu hodně. Tak budeme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.