Není to tak dávno, co zástupci Xiaomi, Redmi a také značky Black Shark oznámili, že podporu 5G nedostanou jen špičkové telefony řady Mi. K nim se připojí i značky Redmi a Black Shark. Na veletrhu v Šanghaji bylo potvrzeno, že vývojáři posledně jmenované značky už pracují na modelu Black Shark 5G.

Nebylo však řečeno, kdy bychom se přístroje Xiaomi Black Shark 5G mohli dočkat. Očekávání jsou ale velká. Ovšem značka aktuálně usilovně pracuje na svém čtvrtém telefonu ve verzi Pro s procesorem Snapdragon 855 Plus. Nemůžeme tedy předpokládat, že model s 5G uvidíme ještě letos. Nicméně šéf Black Shark na čínské síti potvrdil, že model s podporou 5G sítí je již testován.

Wu Shimin dále potvrdil, že už existuje funkční prototyp zařízení a pokud jeho testování půjde dobře a vše se podaří plně odladit, mohli bychom se telefonu dočkat v první polovině příštího roku. Stejně jako všechny předchozí modely bude i telefon s podporou 5G ctít strategii značky. Bude mít výborné parametry, speciální herní funkce a samozřejmě i konkurenceschopnou cenovku. Díky podpoře 5G sítí navíc nabídne lepší herní zážitek na vyšší úrovni. Bližší informace o specifikacích Shimin nesdělil. Je ale docela možné, že bude mít podobné nebo stejné parametry jako Black Shark 2 Pro, který by měl být zanedlouho představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.