Dnešní den je plně zasvěcen novinkám značky Honor a hlavní pozornost je samozřejmě upřena na nové (a nutno říci, že velmi povedené) modely Honor 9X a 9X Pro. Lehce v jejich stínu se tak dnes představily i další nové produkty čínské značky, jako je notebook Honor MagicBook Pro a zejména chytrý náramek Honor Band 5. Ten by měl vyzvat na souboj nedávno vydaný Xiaomi Mi Band 4, který v současné době drtí konkurenci na celém světě a trhá prodejní rekordy.

Stejně jako jeho konkurent od Xiaomi je i Honor Band 5 chytrým náramkem zaměřeným hlavně na zdravotní a fitness funkce a jako trumfové eso disponuje kromě klasického měření srdečního tepu i detekcí okysličení krve, což se může hodit mnoha uživatelům. Kromě toho nabídne i přesnější měření právě tepu s novým AI algoritmem, krokoměr a funkci Huawei TruSleep 2.0 pro správnou detekci a vyhodnocování spánkových rytmů.

Honor Band 5 je vybaven barevným 0.95-palcovým dotykovým AMOLED displejem s rozlišením 240 x 120 pixelů a hustotou bodů 282 ppi, který je krytý zakřiveným odolným 2.5D sklem. Designově vše navazuje na minulou generaci a identické je tak i kruhové ovládací tlačítko pod displejem. K mání bude celá řada ciferníků s podporou instalace vlastních, takže by si měl vybrat každý. Baterie slibuje zhruba 14 dní provozu na jedno nabití, což je nominálně horší než Mi Band 4, ale uvidíme jak vše bude v praxi. Podpora kvanta sportovních režimů je samozřejmostí, stejně jako voděodolnost a pro čínský trh se pak bude hodit i verze s NFC čipem, který ale u nás nebude opět k ničemu.

Do prodeje půjde standardní verze Honor Band 5 už zítra s cenou 189 juanů (tedy asi 27 dolarů), NFC varianta pak přijde na jen o něco více s cenovkou 219 juanů (32 dolarů) od 29. července. Náramek bude k dostání v černé, modré nebo růžové variantě a prozatím nemáme k dispozici oficiální datum mezinárodní dostupnosti. Tak jak se vám hlavní konkurent Xiaomi Mi Band 4 zamlouvá ?