Fanoušci značky Oukitel dnes mohou začít houfně otvírat drahé láhve šampaňského, protože se dlouho očekávaný model Oukitel Y4800 dnešním dnem konečně oficiálně dostává do předprodejů. Tento kousek je první v nové řadě „Youth“ telefonů tohoto výrobce a pokusí se zahýbat stojatými vodami nižší střední třídy, kde zatím neotřesitelně vládne Redmi Note 7. S tím nový Oukitel sdílí opravdu hodně a bude zajímavé tak sledovat jejich souboj. První předprodeje budou samozřejmě k mání se speciálními slevami a promo akcemi na e-shopu Banggood a od 22. do 29. července tak budete mít možnost telefon koupit nejen za dobrou cenu, ale i se speciálními dárky a bonusy.

Oukitel Y4800 spoléhá hlavně na solidní kombinaci slušného hardwarového vybavení a nízké ceny, přičemž hlavní roli by měl hrát fotografický výkon telefonu. Ten obstará hlavně 48 Mpix zadní hlavní senzor Samsung GM1 se světelností f/1.8, velikostí pixelů 0.8µm, 1/2-palcovou velikostí senzoru a čočkou ze šesti částí spolu s 5 Mpix sekundární kamerkou. Ani selfie snímač se určitě nebude chtít stydět někde v koutě a nabídne 16 Mpix rozlišení Samsung senzoru, světelnost f/2.0, velikost pixelů 1µm, 1/3-palcovou velikost senzoru a čočku z pěti částí, stejně jako pokročilé možnosti softwarového vylepšení snímků.

Ani zbytek specifikací telefonu nebude k zahození a bude zahrnovat například 6,3-palcový FullHD+ displej s kapkovitým vykousnutím a poměrem stran 19.5:9 či ochranným sklem Gorilla Glass 3, procesor Helio P70, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, 4000 mAh kapacitu baterie s rychlým 9V/2A nabíjením, 8.25mm tloušťku telefonu čtečku otisků prstů, Face Unlock, zadní panel z kompozitních PC materiálů nebo systém Android 9 Pie.

První předprodeje budou exkluzivně k mání na e-shopu Banggood od 22. do 29. července a oficiální cena 249.99 dolarů dočasně spadne na mnohem příjemnějších 199.99 dolarů, tato sleva je ale limitována počtem 99 kusů denně. Každý zákazník dostane jako bonus finger ring holder Xiaomi a silikonový obal, přičemž ještě každý den od 16:00 bude možnost pro prvního šťastlivce obdržet zdarma i chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4. Další možností jak Mi Band 4 získat je pozvat někoho z přátel či rodiny k nákupu Oukitelu Y4800, protože prvních 20 podobných doporučení si vyslouží také tento chytrý náramek jako dárek zdarma.