Poprvé jsme měli možnost vidět speciální Nightscape noční režim fotografie minulý rok u OnePlus 6T a letos samozřejmě slavil návrat se špičkovým modelem OnePlus 7 Pro. V dnešní době je noční výkon fotoaparátu (přesněji výkon při špatných světelných podmínkách) jedním z nejdůležitějších kritérií mobilního foto-vybavení, protože za dobrého světla vykouzlí dobrý snímek dnes v podstatě cokoli. Nightscape režim od OnePlus zapojuje do akce mechanismus strojového učení umělé inteligence, která by tak měla pomoci přesně identifikovat a vylepšit noční snímky.

Noční režimy často výrobci řeší kombinací několika snímků do sebe, případně dalšími technologiemi a OnePlus na to jde také „od lesa“. Nightscape režim je však momentálně k dispozici pouze pro hlavní 48 Mpix senzor zadního fotoaparátu a zbylé dva senzory tak zůstanou na ocet. Což je třeba v případě širokoúhlého senzoru rozhodně škoda. Ve OnePlus jsou si samozřejmě tohoto nedostatku vědomi a v rozhovoru pro server GSMArena slíbil jeden z manažerů firmy Zake Zhang nápravu v některém z brzkých softwarových updatů. A to je samozřejmě rajská hudba pro všechny majitele telefonu, který už tak sám o sobě patří k tomu nejlepšímu co můžeme na mobilním foto trhu najít.

A jde rozhodně o krok správným směrem, protože konkurence je už často o krok napřed a například Huawei už mají v praxi funkční noční režimy využívající výhod všech zadních fotoaparátů. Další úrovní pak bude snaha o implementaci nočních režimů pro selfie kamerky, ostatně nové Pixely od Googlu už dokázaly, že to zdaleka není nemožné. Takže se můžeme jen těšit, konkurenční boj jako obvykle žene všechny zúčastněné k těm nejlepším výkonům.