O telefonech Nokia 6.2 a 7.2 se v poslední době mluví celkem často. První z nich už měl být představen v červnu/júni. Nestalo se tak a těžko říci proč. Není to však něco úplně nezvyklého, protože společnost HMD Global termíny představovaček svých přístrojů mění poměrně často. Zvěsti o druhém telefonu se objevily teprve nedávno s tím, že bude mít kruhový modul zadního fotoaparátu. Ani v tomto případě nebylo známo, kdy dojde k jeho uvedení.

Podle zprávy na stránkách Nokiapoweruser to však vypadá, že oba dva Nokia přístroje by mohly být vydány ve stejném termínu. Mohlo by se tak stát koncem srpna/augusta nebo začátkem září/septembra. Oba přístroje mají už všechny potřebné certifikáty nejen pro čínský trh, ale byly certifikovány i v Rusku a Indii. A před vydáním opět vládne lehký chaos v názvech přístrojů.

Do hry totiž ještě vstupuje telefon s označením Nokia Daredevil. O tom se původně spekulovalo, že jde o dosud neuvedený telefon Nokia 5.2. Měl by dostat kruhový modul fotoaparátu a některé z funkcí dražších Nokia modelů. Mělo by se jednat především o optiku Zeiss, PureDisplay a OZO Audio. Ovšem podle posledních informací by měl být Daredevil spíš model 6.2 s 48 MPix objektivem Carl Zeiss, „dírou“ v displeji, Snapdragonem 660 a baterií s kapacitou 3500 mAh a 18 W nabíjením. Nokia 7.2 by měla mít podobný vzhled, ale lišit by se měla v některých specifikacích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.