Na dnešní den nám čínské Redmi s předstihem slíbili jedno velmi důležité oznámení a hned ráno jsme se ho dočkali, protože sliby se přece mají plnit. Jak je v dnešní době zvykem, tak vše proběhlo skrze sociální sítě a na čínském Weibo se o to postaral sám šéf značky Lu Weibing. A jaké velké zprávy pro nás tedy má ? Nejde opravdu o nic zanedbatelného, protože zveřejnil první teaser a snímečky z nového chystaného Redmi telefonu, který by se měl stát prvním na trhu vybaveným 64 Mpix hlavním zadním fotoaparátem. Hezký start pondělního rána, že ?

O samotném telefonu prozatím netušíme kromě rozlišení hlavního fotoaparátu vůbec nic, dokonce ani jméno. Spekulace se různí a někteří očekávají třeba Redmi Note 8 nebo Redmi K30 Pro, ale předchozí modely těchto řad jsou poměrně čerstvé, takže se nedá očekávat, že by v nich tvůrci pokračovali tak brzy. Každopádně je nové Redmi opravdu na spadnutí a určitě nebudeme čekat moc dlouho, protože je ve hře prvenství se 64 Mpix. Na podobném telefonu totiž údajně pracují i Realme, ale osobně bych spíše sázel na Redmi. První ukázkové snímečky vypadají zajímavě a zejména výřez s okem kočky dává ochutnat masivní možnosti plně 64 Mpix snímku.

Použitým foto-senzorem by s největší pravděpodobností měl být Samsung ISOCELL Bright GW1, který byl veřejnosti poprvé oficiálně představen nedávno v květnu. Tento senzor má stejnou velikost pixelu (0.8μm) jako momentálně velmi populární 48 Mpix GM1 a bude využívat technologii Tetracell pro sdružování pixelů. V horším osvětlení tak bude senzor produkovat 16 Mpix fotografie a v dobrém světle pak bude možnost využit naplno vysoce detailní 64 Mpix snímky pomocí remosaic algoritmu. No budeme velmi zvědavi.