Na dnešní den nám čínské Redmi s předstihem slíbili jedno velmi důležité oznámení a hned ráno jsme se ho dočkali, protože sliby se přece mají plnit. Jak je v dnešní době zvykem, tak vše proběhlo skrze sociální sítě a na čínském Weibo se o to postaral sám šéf značky Lu Weibing. A jaké velké zprávy pro nás tedy má ? Nejde opravdu o nic zanedbatelného, protože zveřejnil první teaser a snímečky z nového chystaného Redmi telefonu, který by se měl stát prvním na trhu vybaveným 64 Mpix hlavním zadním fotoaparátem. Hezký start pondělního rána, že ?

O samotném telefonu prozatím netušíme kromě rozlišení hlavního fotoaparátu vůbec nic, dokonce ani jméno. Spekulace se různí a někteří očekávají třeba Redmi Note 8 nebo Redmi K30 Pro, ale předchozí modely těchto řad jsou poměrně čerstvé, takže se nedá očekávat, že by v nich tvůrci pokračovali tak brzy. Každopádně je nové Redmi opravdu na spadnutí a určitě nebudeme čekat moc dlouho, protože je ve hře prvenství se 64 Mpix. Na podobném telefonu totiž údajně pracují i Realme, ale osobně bych spíše sázel na Redmi. První ukázkové snímečky vypadají zajímavě a zejména výřez s okem kočky dává ochutnat masivní možnosti plně 64 Mpix snímku.

Použitým foto-senzorem by s největší pravděpodobností měl být Samsung ISOCELL Bright GW1, který byl veřejnosti poprvé oficiálně představen nedávno v květnu. Tento senzor má stejnou velikost pixelu (0.8μm) jako momentálně velmi populární 48 Mpix GM1 a bude využívat technologii Tetracell pro sdružování pixelů. V horším osvětlení tak bude senzor produkovat 16 Mpix fotografie a v dobrém světle pak bude možnost využit naplno vysoce detailní 64 Mpix snímky pomocí remosaic algoritmu. No budeme velmi zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.