Už jen pár dní zbývá do oficiálního vypuštění jednoho z velmi očekávaných telefonních kousků a nový Oukitel Y4800 se chystá vyzvat na souboj samotného krále. Ano řeč je o králi nižší střední třídy, tedy Redmi Note 7 a bude velmi zajímavé sledovat, jak si tito dva sokové v bitvě povedou. A při této příležitosti samozřejmě tvůrci přichystalo pro fanoušky nejen zásadní slevové akce pro první týden předprodejů od 22. do 29. července, ale i další promo výhody zahrnující překvapivě bohaté dárečky a bonusy.

Oukitel Y4800 spoléhá hlavně na solidní kombinaci slušného hardwarového vybavení a nízké ceny, přičemž hlavní roli by měl hrát fotografický výkon telefonu. Ten obstará hlavně 48 Mpix zadní hlavní senzor Samsung GM1 se světelností f/1.8, velikostí pixelů 0.8µm, 1/2-palcovou velikostí senzoru a čočkou ze šesti částí spolu s 5 Mpix sekundární kamerkou. Ani selfie snímač se určitě nebude chtít stydět někde v koutě a nabídne 16 Mpix rozlišení Samsung senzoru, světelnost f/2.0, velikost pixelů 1µm, 1/3-palcovou velikost senzoru a čočku z pěti částí, stejně jako pokročilé možnosti softwarového vylepšení snímků.

Ani zbytek specifikací telefonu nebude k zahození a bude zahrnovat například 6,3-palcový FullHD+ displej s kapkovitým vykousnutím a poměrem stran 19.5:9 či ochranným sklem Gorilla Glass 3, procesor Helio P70, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, 4000 mAh kapacitu baterie s rychlým 9V/2A nabíjením, 8.25mm tloušťku telefonu čtečku otisků prstů, Face Unlock, zadní panel z kompozitních PC materiálů nebo systém Android 9 Pie.

První předprodeje budou exkluzivně k mání na e-shopu Banggood od 22. do 29. července a oficiální cena 249.99 dolarů dočasně spadne na mnohem příjemnějších 199.99 dolarů. Každý zákazník dostane jako bonus finger ring holder Xiaomi a silikonový obal, přičemž ještě každý den od 16:00 bude možnost pro prvního šťastlivce obdržet zdarma i chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4. Další možností jak Mi Band 4 získat je pozvat někoho z přátel či rodiny k nákupu Oukitelu Y4800, protože prvních 20 podobných doporučení si vyslouží také tento chytrý náramek jako dárek zdarma.