Dnes jsme se od čínských Redmi dočkali dalšího doplnění nabídky modelů powerbank a pokračuje se v té nejlepší tradici mateřských Xiaomi, protože ceny jsou opravdu stlačené naprosto na minimum. Tedy alespoň na domácím čínském trhu, my ostatní můžeme jen tiše závidět. Nové powerbanky Redmi budou k dostání ve dvou verzích, základní 10.000 mAh se bude prodávat jen za 59 juanů (asi 9 dolarů) a dražší 20.000 mAh varianta s rychlo-nabíjením pak za 99 juanů (asi 14 dolarů). Předprodeje vypuknou 23. července a snad dojde brzy i na mezinárodní trhy.

Nové powerbanky Redmi se také stále drží umírněného minimalistického stylu předchůdců od Xiaomi a jsou hezky elegantně čistě bílé se zaoblenými rohy a lakýrovaným povrchem. Standardní verze nabídne 10.000 mAh kapacitu 37Wh baterie, duální USB Type-C a micro-USB porty pro dobíjení spolu se dvěma klasickými USB porty pro výstupní nabíjení. Dvojice portů pak zvládne maximálně 5.1V/2.6A a slibuje dobít třeba Xiaomi Mi 9 zhruba 2.4x. K dispozici je i speciální dvouhodinový mód nabíjení s velmi nízkým výkonem, který se bude hodit pro nabíjení malých zařízení jako je Xiaomi Bluetooth headset nebo chytré náramky Mi Band.

Výkonnější 20.000 mAh 74Wh varianta pak na první pohled vypadá skoro stejně, jen je samozřejmě tlustší a těžší, tady se fyzické limity prostě obejít nedají. Nabídka portů je stejná, ale zásadní změnou je podporované obousměrné 18W rychlo-nabíjení, které v dnešní době ocení snad skoro každý majitel smartphonů, protože pomalejší kusy už naštěstí začínají vymírat. Tak jak se vám nové powerbanky Redmi líbí ? Nebo stále preferujete design mateřského Xiaomi ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.