Dvě společnosti, jmenovitě Oppo a Vivo, sdružené do skupiny BBK Electronics oznámily, že jejich přístroje by mohly využívat funkci Dual Wi-Fi Acceleration. Ani u Oppo a zejména u Vivo to není nic, co by překvapilo. Obě společnosti totiž často investují nemalé peníze do inovací a nových technologii. Ať už jde o Full-screen design, snímač otisků prstů integrovaný do displeje a nebo pop-up přední kameru. Nyní bychom se mohli těšit na další zajímavou novinku.

Dual Wi-Fi Acceleration,  jak už název napovídá, umožní majitelům přístrojů s touto funkcí připojit telefon současně ke dvěma bezdrátovým sítím. Tím by mělo být dosaženo větší stability připojení a také většího pásmového rozsahu. To vše pro případ, že by jedno z připojení „spadlo“.

K přiblížení funkce už existují i videa. V prvním z nich je k vidění telefon Oppo Reno s desetinásobným zoomem, který je připojen k primární 2,4 GHz síti a k sekundární 5 GHz síti. To by mělo zvýšit rychlost stahování až o 322% a rychlost načítání stránek se zvýšila o 44,5% ve srovnání s připojením jen k jedné Wi-Fi. Online hry běží díky této funkci plynuleji a jsou stabilnější.

Druhé video ukazuje, že funkce Dual Wi-Fi u telefonu Vivo iQOO dokonce dokáže určit, které ze dvou připojení je stabilnější a rychlejší. Automaticky je začne používat pro rychlejší stahování a načítání webových stránek. Jedna ze sítí je opět 2,4 GHz a druhá 5 GHz. Zatím ale není známo, zda se tato funkce dostane na stávající přístroje Reno a iQOO prostřednictvím aktualizace a nebo bude součástí balíků funkcí u teprve chystaných přístrojů. Očekává se také, že funkci dostanou i přístroje OnePlus, které spadají do skupiny BBK.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.