Představení letošní řady Huawei Mate 30 se pomalu ale jistě blíží. O chystaných telefonech se mluví čím dál tím víc a skalní fanoušci se začínají těšit. Jako vždy u řady Mate můžeme očekávat skutečně špičkovou výbavu a letos bude zaostřeno na fotoaparáty. A to hlavně v případě modelu Mate 30 Pro. Zde by se mělo jednat o to nejlepší, co jsme v rámci kamer mohli letos potkat.

A dost možná budou mít telefony Mate 30 foto výbavu nad rámec očekávání. Společnost Huawei si totiž nechala patentovat u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) dvě ochranné známky pro Camera Matrix a Cine-Lens. První z nich spadá do patentové kategorie „optické čočky“ a druhá do kategorie „filmové objektivy“. Filmové objektivy jsou primárně určeny pro nahrávání videa. Zachovávají vysokou kvalitu obrazu za jakýchkoli podmínek a podporují přesné ostření. A je nutno dodat, že jsou také poměrně drahé.

S těmito patenty se okamžitě začalo spekulovat, že by je společnost Huawei mohla využít už u modelu Mate 30 Pro. Ten by měl mít zadní fotoaparát se čtveřicí snímačů. Jeden z nich by měl mít 40 MPix. Další pak 8 MPix s pětinásobným optickým zoomem. Neměl by chybět ani 20 MPix širokoúhlý senzor a senzor ToF. Je možné, že jeden ze senzorů by mohl být již zmíněný filmový objektiv, ale je otázkou jak se výrobci tento drahý a poměrně složitý objektiv podaří zakomponovat do malého prostoru modulu fotoaparátu u telefonu. A nebo jde jen o aplikaci, která bude funkce filmového objektivu simulovat.