Strategie půlročního cyklu vlajkových lodí s mezi-generačním modelem už mezi hlavními výrobci v poslední době zakořenila opravdu velmi silně a řídí se podle ní celá řada velkých značek. V drtivé většině případů se ale jedná jen o oprášení původního modelu a zejména v oblasti procesoru v podstatě nedocházelo ke změnám. To ale Xiaomi hodlají změnit u čerstvě ohlášeného herního modelu Black Shark 2 Pro, který by měl využívat procesor Snapdragon 855 Plus, představený jen před pouhými pár dny.

Výměna procesoru za nový právě u herního modelu ale dává smysl, protože Snapdragon 855 Plus přináší hlavní změny hlavně v oblasti VR a herních technologií. Samotný nárůst hrubého výkonu je velmi zanedbatelný a podle prvních testů v Geekbench by se měl pohybovat kolem 4 %. Prvními jmény, které tak po SD855+ sáhnou jsou tak logicky firmy spojené s herními telefony, ať už je to ASUS pro ROG Phone 2 nebo Nubia pro Nubia Red Magic 3. A Xiaomi samozřejmě nemohou stát stranou a vylepšený Black Shark 2 Pro by se měl podle zveřejněného teaseru představit světu už 30. července.

Kromě modernějšího čipu zatím není jasné, jakých dalších (zda vůbec) změn se u nového modelu Black Shark 2 Pro dočkáme. Prototyp se už mihnul ve výsledcích benchmarku Geekbench se 12 GB RAM a systémem Android 9 Pie, ale to asi nikoho moc nepřekvapí. Takže musíme ještě počkat na bližší informace, jak moc se Xiaomi u své herní série telefonů rozhodnou inovovat a tlačit na pilu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.