Představení herního telefonu Asus ROG Phone 2 je doslova za dveřmi. Má za sebou už všechny potřebné certifikace a poslední z nich je ta, kterou dostává od čínského úřadu Tenaa. Telefon by měl být osazen procesorem Snapdragon 855 Plus. K dalším výrobcem potvrzeným parametrům patří také obnovovací frekvence displeje, která bude mít 120 Hz. Co dalšího nás v rámci specifikací čeká můžeme vyčíst právě z Tenaa výpisu.

Podle fotek, které jsou na Tenaa k dispozici, se design nového herního telefonu od jeho předchůdce příliš lišit nebude. Rámečky kolem displeje jsou poněkud užší a zadní fotoaparát doplňují dva LED blesky. Na zadním panelu chybí snímač otisků prstů, což by mohlo znamenat, že bude integrován do obrazovky. Kolébka hlasitosti a tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje je na umístěno na pravé hraně. Na levé hraně je konektor pro uchycení herního příslušenství.

Displej jako takový bude mít úhlopříčku 6,59 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů. Celkové rozměry Asus ROG Phone 2 budou 170,99×77,6×9,78 milimetrů při hmotnosti 240 gramů. Oba tyto parametry tedy poněkud narostly v porovnání s loňským modelem. Narostla i kapacita baterie. Z původních 4000 mAh se zvýšila na obřích 5800 mAh. Důvodem je zřejmě zvýšení obnovovací frekvence displeje. A u baterie ještě chvíli zůstaneme. Měla by mít podle certifikace 3C podporu rychlého 30 W nabíjení. ROG 2 bude běžet na systému Android Pie a měl by mít až 12 GB paměti RAM. Vnitřní úložiště by mělo mít 128 GB, 512 GB a 1 TB. Představení herního telefonu by mělo proběhnout 23. července/júla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.