Koncem loňského roku se společnost HMD Global nechala slyšet, že pro rok letošní plánuje jednak navýšení produkce high-endových strojů, ale také přeznačení řad telefonů Nokia. Ovšem přiznejme si,že v pojmenování telefonů společnosti je stále slušný chaos. Podle posledních informací chystá HMD nový model Nokia 7.2, ovšem těžko říci, zda bude nějak navazovat na model Nokia 6.2, který byl vydán začátkem minulého měsíce, nebo půjde o telefon, který na nic a nikoho nenavazuje.

Jedno je však jisté. Podle renderovaných snímků bude mít Nokia 7.2 nový design zadního panelu. Tomu vévodí kruhový modul fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Podle tipařů by měl mít primární snímač z dílen Carl Zeiss rozlišení 48 MPix, jaké rozlišení budou mít další dva senzory není známo. Pod tímto modulem je uložen snímač otisků prstů. Tipaři také tvrdí, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 660 a baterie bude mít kapacitu 3500 mAh. Vše se však zakládá na pouhých spekulacích.

Pohled na přední panel telefonu Nokia odhalí malý kapkovitý výřez nad displejem. Rámečky kolem obrazovky jsou velmi subtilní, a to včetně brady. Tlačítka pro zapnutí/vypnutí a ovládání hlasitosti jsou uložena na pravé hraně a tlačítko na hraně levé by mohlo být určeno pro rychlé vyvolání Google asistenta. Spodní hrana patří portu USB-C a výřezu pro reproduktor. Na horní hraně najdeme 3,5 mm audio jack. Kdy bude telefon představen není známo.