Možná si ještě vzpomenete, že se společnost Huawei krátce po představení telefonu P30 Pro chlubila tím, jak úžasně fotí Měsíc. Ostatně bylo se čím chlubit a následně i další výrobci telefonů začali dávat na síť fotky Měsíce, které byly pořízeny jejich vlajkovými modely. Na chvíli se zdálo, že se focení Luny stalo tak trochu mánií.

Po čase se vše vrátilo do normálu a dneska se už celkem moc neřeší, jak který high-endový přístroj Měsíc nafotí. Ovšem dnes se zas k společnosti Huawei a focení Měsíce vrátíme. Na čínském MyDrivers se totiž objevila krátká zpráva o tom, že si čínský výrobce nechává patentovat elektronickou technologii pro zachycení Měsíce. Patentové podání bylo nahlášeno už v únoru/februári k Úřadu pro duševní vlastnictví a jeho číslo je 201910134047.X.

K patentovému podání je také přiložen stručný nákres, který ukazuje jak vlastně tato technologie pracuje. Na první pohled to vypadá velmi jednoduše. Stačí zapnou aplikaci focení a zamířit hledáček na focený objekt, v tomto případě na Měsíc. Technologie automaticky Měsíc rozpozná a přepne fotoaparát do režimu „fotografování Měsíce“. Čočka automaticky zaostří na Měsíc a zvýrazní jeho obrysy. Pak stačí jen zmáčknout spoušť.

Z náčrtků je zřejmé, že dojde během několika sekund k nasnímání objektu v několika různých expozicích a technologie je následně zpracuje do jednoho snímku. Výsledná fotka by tak měla mít ostře zachycený jak Měsíc, tak i focené okolí. Měla by být čistá, bez šumu s dobře prokreslenými detaily. Podle Huawei tato technologie může pracovat v normálním režimu aplikace pro fotografování a není nutno přepínat do režimu Pro. Krásně ostře tak mohou Měsíc zachytit i úplní začátečníci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.