V dubnu/apríli byly oficiálně představeny hned dvě verze telefonu Oppo Reno. První z nich byla standardní a parametry spadala do vyšší střední třídy. Druhá verze měla high-endové parametry a jedním z hlavních taháků byl desetinásobný optický zoom a Snapdragon 855. A právě tato verze je nyní vydávána ve speciální edici Oppo Reno FC Barcelona Edition. A asi není třeba dodávat, kdo za touto edicí stojí.

Název nenechá nikoho na pochybách, že se společnost Oppo spojila se španělský fotbalovým klubem FC Barcelona. Partnerská smlouva byla uzavřena na tři další sezóny. Fanoušci legendární Barçy si tedy mohou nový Oppo Reno FC Barcelona Edition přidat do své sbírky suvenýrů. Telefon je, samozřejmě, použitelný nejen jako sběratelský kousek a v rámci specifikací vychází z původní verze.

Lze tedy říci, že změn doznal pouze vzhled přístroje, kdy zadní panel je vyveden v klubových barvách Barcelony s působivým barevným přechodem. Záda také zdobí zlaté prvky a zlatý znak fotbalového klubu. Také uživatelské rozhraní dostalo téma FC Barcelona a stejně tak i prodejní balení. V něm najdeme i doplňky v klubových barvách.

Kromě zmíněných změn designu zde najdeme 6,6 palcový displej s rozlišením 2340×1080 pixelů a procesor Snapdragon 855 s 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4065 mAh s nabíjením VOOC 3.0. Přední kamera ve vysunovacím modulu „shark-fin“ má 16 MPix. Zadní fotoaparát tvoří snímače 48 MPix, 13 MPix a 8 MPix. Oppo Reno FC Barcelona Edition se začne prodávat 26. července/júla ve Španělsku, Francii, Nizozemsku a dalších zemích Evropy. Cena telefonu je stanovena na 899 euro (22992 Kč).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.