Nejnovější procesor společnosti Qualcomm, Snapdragon 855 Plus, je na světě sotva pár hodin a už se k němu hlásí několik výrobců chytrých telefonů. Mezi prvními, kteří tvrdili, že tento čipset použijí byly společnost Asus a značka Realme. Dále o použití SD855+ uvažují i Black Shark, Lenovo, Vivo a Redmi. Nyní se do zástupu přidává i Nubia. Ta oznámila, že čipset použije ve speciální edici Nubia Red Magic 3.

Značka Nubia už kdysi naznačovala, že na nové verzi Nubia Red Magic 3 pracuje. Pak se ale o tomto přístroji přestalo na dlouho mluvit. Nyní se na čínském Weibo objevil plakátek, který potvrdil, že chystaný Magic 3 bude osazen Snapdragonem 855 Plus a přijde už brzy. Nyní lze těžko odhadnout, zda skutečně půjde o speciální edici a nebo nástupce původního Magic 3 s SD855. Ten byl totiž vydán poměrně nedávno.

Ať tak či tak, podrobnosti o nové verzi Magic 3 zatím nejsou k dispozici. Očekává se však, že kromě upgradovaného čipsetu by mohl být vylepšen také displej, a to zejména ve zvýšení obnovovací frekvence z 90 MHz na 120 MHz. S těmito vylepšeními zřejmě naroste i cena herního telefonu. Pokud tedy uvažujete o tom, že byste si herní Magic 3 pořídili, možná s koupí počkejte než budeme o nové verzi vědět více. Nebude-li cena nějak razantně vyšší, mohla by to být zajímavá volba.