Dnes se ve výsledcích oblíbeného benchmarku Master Lu objevily dva nové telefony vybavené procesorem Kirin 810 a dosažená čísla jsou velice zajímavá. Zbrusu nové kousky Huawei Nova 5 a Honor 9X dosáhly v tomto benchmarku celkového skóre 278.181 bodů, respektive 270.037 a tento výsledek nejlépe vynikne v porovnání s aktuálně největší plánovanou konkurencí. Tou je určitě Snapdragon 730 a jím vybavené Redmi K20 v identickém testu dosáhlo o zhruba 20.000 horšího skóre. Že by konečně Huawei s Kiriny pro střední třídu srovnal náskok konkurence ?

Minulá generace Kirin 710 nebyla určitě špatná, ale obdobně mířené Snapdragony byly prostě lepší v podstatě ve všem. Tady to už vypadá trošku jinak a při bližším pohledu na čísla z Master Lu si můžeme všimnout i jednoho velmi zajímavého faktu. Čistě procesorový hrubý výkon má totiž Snapdragon 730 lepší, ale výrazně ztrácí v testech grafického čipu, tedy v kategorii kde historicky právě nad Kiriny drtivě dominoval. To je poměrně překvapivé a vypadá to, že inženýři Huawei věděli kde je tlačí bota a zodpovědně na všem zapracovali. Samozřejmě musíme dodat, že se jedná opět jen o syntetické benchmarky, které ne vždy přesně zohledňují přesný výkon v reálném nasazení. Ale vždy jsou šikovným pomocným indikátorem a hlavně možností „poměřování pindíků“pro výrobce.

Když už tak hovoříme o nových modelech, tak za hřích bude stát určitě hlavně Honor 9X, který by měl být z této dvojice tím levnějším a oficiálně se nám představí 23. července. Kromě 7 nm procesoru Kirin 810 se dočkáme i 6,59-palcového displeje s FullHD+ rozlišením a integrovanou čtečkou otisků prstů, výsuvným modulem selfie kamerky, trojitým zadním fotoaparátem, až 8 GB RAM nebo 256 GB vnitřní paměti, případně 3900 mAh kapacitou baterie. A doufejme také pořádně výhodnou cenovkou.