Že nevíte co se dnes na celém světě slaví? Asi to jen tak neuhodnete, protože se jedná o Mezinárodní den emotikonů a to přece jen asi nepatří k těm nejpopulárnějším svátkům. Jedná se ale o ideální den k doplnění arzenálu dostupných emotikonů v systému Android a Google dnes přihodil plných 65 zcela nových kousků do verze Android 10 Q.

Mezi ty zajímavé patří třeba celá řada nových zvířat včetně lenochoda, vydry, plameňáka nebo šimpanze, pár jídelních kousků jako máslo, ústřice, cibule či vafle, eventuálně další s oblečením nebo nástroji. A v souladu s moderním trendem se dočkáme i celé řady emotikonů pro veškeré barvy kůže, chybí snad jen zelený mimozemšťan.

A pro opravdové fajnšmekry je i ta správně genderově inkluzivní informace, že plných 53 nových emotikonů je genderově neutrálních! Takže není možné poznat pohlaví několika pixelů podivného tvaru nebo postavy na maličké obrazovce telefonu. A tak jistě uznáte, že jde o to nejzásadnější v tomto updatu.

Pro nás přízemní neprogresivní typy se pak asi více hodí informace, že na telefony Google Pixel už je k dispozici Beta 5 právě nové verze systému Android 10 Q.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.