Telefony řady Huawei Nova 5 byly představeny koncem měsíce června/júna. Sice nejde o klasické vlajkové lodě, ale rozhodně zaujmou svými solidními parametry a hlavně cenou, která je příznivá. Mezi zástupce této řady patří modely Nova 5, Nova 5 Pro a Nova 5i. Rozdíly mezi prvními dvěma jsou jen v použitém procesoru a kombinaci pamětí. Poslední, tedy Nova 5i, je vlastně pro čínský trh přejmenovaný Huawei P30 Lite.

Při představovačce bylo uvedeno, že standardní verze Huawei Nova 5 půjde do předprodejů 13. července/júla a varianta s kombinací pamětí 8 GB RAM a 128 GB interní paměti přijde na 2799 jüanů (zhruba 407 dolarů). Podle plakátku, který je k vidění na čínských stránkách MyDrivers předběžné objednávky právě odstartovaly. Pro objednání telefonu je nutno vložit počáteční částku, která by se měla pohybovat mezi 50 až 100 jüany. Celková cena je pak zmíněných 2799 jüanů.

Telefon je nabízen ve třech barvách, a to černé, světle fialové a tmavě zelené. Pokud byste si na přístroj Nova 5 dělali zálusk, rychle projdeme jeho hlavní parametry. Displej má úhlopříčku 6,39 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů. Na postu procesoru je Kirin 810. Baterie má kapacitu 3500 mAh s podporou 40 W nabíjení. Zadní fotoaparát tvoří snímače 48 MPix, 16 MPix a dva 2 MPix senzory. Přední kamera má 32 MPix. Podporu AI zajišťuje jednotka Huawei DaVinci NPU. Najdeme zde také technologii GPU Turbo pro optimalizovaný herní výkon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.