Tchajwanský producent telefonů, společnost HTC, se dlouhodobě potácí na pokraji krachu. Ovšem jejich finanční zpráva za měsíc červen/jún by mohla, a to i podle analytiků naznačovat, že se pomalu odrážejí ode dna. Sice mírně omezili výrobu telefonů a největší příjmy jim zatím údajně plynou z produkce VR zařízení, nevzdávají se. Po vydání modelu HTC U19e podle všeho chystají další stroj. Měl by jím být HTC Wildfire E, jehož parametry se objevily na stránkách ruského prodejce.

Podle něj by mělo jít o reinkarnaci klasické řady Wildfire a model Wildfire E by měl být měl být letošním pokračovatelem této série. Ta zaznamenala velký úspěch v roce 2011. Ruský prodejce tvrdí, že nový model Wildfire E bude telefonem s nízkou cenou a tomu odpovídajícími parametry. Ti, kteří upřednostňují menší displeje by si mohli přijít na své, protože úhlopříčka IPS obrazovky by měla mít 5,4 palce s rozlišením HD+ a poměrem stran 18:9.

Jako procesor by měl být použit osmi jádrový Spreadtrum SC9863, který tvoří osm jader Cortex-A55 s maximálním taktem 1,6 GHz. Doplnit by jej mělo 2 GB RAM a 32 GB interní paměti. Grafiku by měl zastoupit PowerVR IMG8322. Operačním systémem by měl být Android Pie a baterie by měla mít kapacitu 3000 mAh. V rámci foto výbavy bychom zde měli najít hlavní duální 13 MPix +2 MPix fotoaparát a přední 5 MPix kameru. Mezi dalším bychom zde být i Bluetooth 4.2, WiFi 2,4 GHz, port microUSB a audio konektor 3,5 mm. Jak bude HTC Wildfire E vypadat a kdy bude představen není zatím známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.