Ohodnoťte článek

Frekvence informací, obrázků a všeobecného nadšení ohledně Xiaomi Mi A3 se pomalu, ale jistě zvyšuje, takže je jasné, že už na něj opravdu nebudeme čekat příliš dlouho. A dnes můžeme odškrtnout z mnoha spekulací další položky, protože se online objevily jak rendery telefonu, tak hlavně i první obrázky reálného balení. Tam jsou vidět černé na bílém některé konkrétní specifikace a nutno dodat, že se nakonec dočkáme jednoho poměrně velkého překvapení.

Původní většina odhadů totiž očekávala, že Xiaomi Mi A3 s čistým Androidem na platormě Android One bude v podstatě přeznačené Xiaomi CC9, možná dokonce i s lehce vylepšeným procesorem. Logickou úvahou se pak nabízelo i zařazení kopie slabšího CC9e jakožto Lite modelu. Xiaomi se však rozhodli pro lehce zmatený veletoč a základní verze Mi A3 tak bude kopírovat právě slabší CC9e se vším všudy, tedy kromě pravděpodobného navýšení rozlišení AMOLED displeje na FullHD+, protože původní HD+ už je přece jen příliš dietní.

Dočkat bychom se tak měli 6-palcového AMOLED displeje s integrovanou čtečkou otisků prstů, procesoru Snapdragon 665, 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti s podporou microSD karet, trojitého zadního fotoaparátu s 48 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix senzory, 32 Mpix selfie kamerky, 4030 mAh kapacity baterie s 18W rychlo-nabíjením a samozřejmě i čistého systému Android 9 Pie. Design s kapkovitým vykousnutím bude zachován, ale na první pohled vypadá lehce bachratější spodní rámeček pod displejem.

Telefon by měl být k dostání v černé, bílé nebo modré variantě a potichu se hovoří o oficiální ceně kolem 200 dolarů. Osud Lite modelu je ve hvězdách, ale je možné, že se ho dočkáme s ještě mnohem ořezanějšími specifikacemi. Překvapivě jsou i náznaky toho, že Xiaomi uvažují o vydání ještě klonu právě plnohodnotného Mi CC9, takže možná uvidíme poprvé i Pro varianty ? Možností je stále ještě hodně, ale myslím, že už za pár dnů nám na ně čínský gigant odpoví i oficiálně.

UPDATE : Tak se nám nakonec těsně po publikaci článku rozjasnilo ještě více. Oficiální představení jak Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite proběhne už 25. července, 16:00 v polské Varšavě, takže zbývají už jen necelé dva týdny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.