Společnost Google před pár hodinami vydala a následně zase stáhla pátou beta verzi operačního systému Android Q. Ovšem valná většina výrobců telefonů pomalu chystá firmware pro své přístroje a připravují je na příchod nové verze Androidu. Na uvolnění této nové verze operačního systému je připravena i společnost ZTE a hlásí, že aktualizaci na Android Q Beta dostane jejich nedávno vydaný model ZTE Axon 10 Pro.

Tento telefon běží v Číně s nadstavbou MiFavor UI. Jde o poměrně hodně upravené uživatelské rozhraní. Na globálních verzích telefonu však najdeme téměř čistý Android. Podle teaseru, který společnost zveřejnila na Weibo na oficiálním účtu MiFavor, chystá Android Q Beta zatím jen pro čínskou verzi Axon 10 Pro s výše zmíněnou nadstavbou.

Na plakátku je v dolním levém rohu i QR kód. Takže ti, kteří vlastní ZTE Axon 10 Pro a chtějí si vyzkoušet Android Q mohou kód oskenovat. Následně se mohou přihlásit do programu testování této beta verze. A, samozřejmě, musí být z Číny. Zatím nejsou k dispozici žádné informace o tom, kdy a zda vůbec společnost ZTE připraví betu Androidu Q i pro globální verzi tohoto telefonu. Nezbývá než doufat, že se tak stane, protože příslib aktualizace na Android Q a dokonce i Android R byl nahlášen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.