Vydání nových modelů Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite se opravdu blíží mílovými kroky a v podstatě nikdo nepochybuje, že se jich dočkáme ještě během července. A mnozí fanoušci už na tyto telefony na platformě Android One čekají jako na smilování, protože firemní nadstavba MIUI přece jen nesedne každému a čistý Android je často lepší volbou. A protože minulá generace spatřila světlo světa také v červenci minulého roku, tak se tento termín opravdu přímo nabízí.

V minulých dnech jsme měli možnost vidět pravděpodobné certifikace těchto modelů skrze autority třeba ve Spojených Státech nebo v Singapuru a díky tomu jsme získali i prvotní náhled do specifikací telefonu. Potvrzen je trojitý zadní fotoaparát s hlavním 48 Mpix senzorem a čtečka otisků prstu integrovaná v displeji, což spolu s identickými rozměry napovídá tomu, že by se mohlo jednat o přeznačené mezinárodní varianty nedávno vydaných Xiaomi Mi CC9 a CC9e.

Podle zasvěcených analytiků by však mohly dostat do vínku výkonnější procesory a namísto Snapdragonů 710 a 665 bychom se mohli dočkat Snapdragonů 730 a 675. Zbytek specifikací by se pak teoreticky mohl shodovat s řadou CC9 a dočkali bychom se tak 6,39-palcového (Xiaomi Mi A3) nebo 6.01-palcového (Mi A3 Lite) S-AMOLED displeje s FullHD+ rozlišením, 48 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix zadního fotoaparátu, 32 Mpix selfie kamerky nebo 4000 mAh kapacity baterie s 18W rychlo-nabíjením. To by nebylo špatné, že ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.