O tom, že čínská značka OnePlus pracuje na vlastní chytré televizi OnePlus TV si cvrlikají vrabci na střechách už nějaký ten pátek. Ale dlouhou dobu šlo jen o nepotvrzené spekulace, které naštěstí nedávno firma v rozhovoru pro Trustedreviews oficiálně potvrdil. I když prozatím není k dispozici konkrétní datum vydání, tak ve zmíněném rozhovoru padla slova ještě o letošním roce. Samozřejmě může jít o zbožné přání, protože oficiální pozice OnePlus je v tomto ohledu velmi sympatické „when it’s ready“, tedy až bude vše hotovo a vyladěno. Nic se nesmí uspěchat.

Podle všeho se však už ledy pohnuly do stádia nebývalé aktivity, protože certifikací Bluetooth SIG proplul dálkový ovladač právě pro OnePlus TV označený jako RC-001A. Kromě Bluetooth 4.2 připojení nám však nic bližšího o televizi neprozradil a dá se tak použít jen jako další střípek do mozaiky potvrzující, že se celý projekt blíží zdárnému konci.

O samotných funkcích nebo parametrech chystané OnePlus TV se hovoří zvláště ve spojitosti s pokročilými chytrými funkcemi a podle slov představitelů firmy bude televize schopna v mnoha ohledech zastoupit současné funkce chytrého telefonu. A samotný šéf firmy Pete Lau se před pár měsíci dokonce nechal slyšet, že bude jejich televize unikátní, protože přece nemá smysl vydat něco, co už bylo mnohokráte na trhu k vidění. No jsme zvědavi,ať už toto vyjádření znamená cokoliv.

První odhady analytiků ohledně vybavení hovoří o 4K HDR panelu a půjde s největší pravděpodobností o LCD a ne OLED, což potěší minimálně vaši peněženku. Vestavěný bude i AI asistent, kterým bude nejspíše Google Assistant. Není jisté, zda bude existovat jen jediný model, nebo OnePlus nabídnou více úhlopříček po vzoru veleúspěšných konkurentů ze Xiaomi, kteří v této oblasti na domácím čínském trhu trhají prodejní rekordy. A budeme samozřejmě doufat, že jako prozatím každý OnePlus produkt půjde i u nové televizi o kousek určený pro celý mezinárodní trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.