Přesně podle toho, jak to měl Google naplánováno, po čtvrté beta verzi Android Q vydal Android Q Beta 5. Ta má označení QPP5.190530.014. Ovšem krátce po uvolnění byla tato beta verze stažena. Důvodem ke stažení byly problémy s instalací na telefony Pixel a Google v této chvíli zjišťuje detaily tohoto problému. Očekává se, že chyby budou odstraněny během několika málo dnů a Beta 5 bude opětovně spuštěna.

Ovšem i tak se můžeme podívat na to, co by měla aktualizace Android Q Beta 5 nabídnout. Mělo by jít především o vylepšení stability, opravu zásadních chyb a také červencovou bezpečnostní záplatu. Bylo přidáno i několik nových funkcí, ze kterých můžeme vypíchnout navigaci pomocí gest. Tato funkce byla pozměněna a lze pomocí gest ovládat v podstatě celý systém. Jak přesně gesta fungují můžete omrknout ve videu níže. Nebo můžete nahlédnou přímo na stránky Android Developers.

Po páté Beta verzi by měla přijít šestá a také poslední testovací verze. Ta by měla dorazit ještě v tomto měsíci a v srpnu/auguste by podle harmonogramu měla dorazit finální a také stabilní verze aktualizace Android Q. Jako vždy u testovacích Beta verzí bude i Beta 6 a finální stabilní verze nejdříve spuštěna pro telefony Google Pixel, případně i pro přístroje Essential Phone. Majitelé telefonů jiných značek si na ni budou muset počkat poněkud déle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.