Aplikace Google Translate už je velmi dlouho věrným pomocníkem všech uživatelů Androidu, kteří se ocitnou v zemi, kde se překvapivě naší mateřštinou nedomluví. A to dokonce ani když mluví česky velmi zřetelně a pomalu…  Spousta uživatelů však netuší, že kromě otrockého překladu napsaného textu už ve spolupráci s fotoaparátem zvládne Google Translate Instant Camera i automatický překlad přímo i textu viditelného v hledáčku fotoaparátu. Doposud bylo podporováno 88 jazyků, ale poslední aktualizace přinesla 60 dalších, včetně exotických kousků jako arabštiny, hindštiny, thajštiny nebo vietnamštiny.

Aktualizace přinesla i nové režimy Instant, Scan a Import se kterými je vše ještě lepší a radostnější. S pomocí technologie NMT (Neural Machine Translation) jsou překlady mnohem přesnější a podařilo se chyby eliminovat až o 55-85 procent. Samozřejmě ještě vše není zdaleka dokonalé a zejména s naší komplikovanou mateřštinou se často strojový doslovný překlad se zlou potáže, ale pořád to stačí na pochopení psané cedule nebo nápisu. Což je často právě v exotických krajích otázka života a smrti. A s novou aktualizací už můžete zvolit libovolný páreček jazyků, protože v minulosti šlo jen vše dostat do angličtiny.

Google Translate Instant Camera

Použití je vskutku triviální, stačí jen namířit fotoaparát na text žádaný k překladu a aplikace si v reálném čase poradí a hned ukáže výsledek. Měla by dokonce fungovat i automatická detekce jazyka, i když někdy se prostě manuální nastavení vyplatí. Pokud patříte k častějším cestovatelům, tak se určitě na novou verzi Google Translate podívejte a stáhněte si nejnovější aktualizaci, která se většinou neukazuje ve výpisu aktualizací na Play Store přímo, ale musíte na ni kliknout.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.