Evropa se zdá být pro společnost Huawei místem zaslíbeným. Tedy alespoň co se týče dosahu amerických sankcí a s nimi spojenými možnostmi budování infrastruktury 5G sítí. V Polsku připravuje čínský výrobce nemalé investice do 5G a o totéž se snaží i v dalších evropských zemích. Mezi ně patří i Monako.

Monacké knížectví se totiž stává první evropskou zemí, která je ze sta procent pokryta právě 5G sítěmi společnosti Huawei. To je pro čínského producenta dozajista dobrá vizitka. Loni v září/septembri podepsali zástupci operátora Monaco Telecom, který vlastní francouzský miliardář Xavier Niel, smlouvu s Huawei na kompletní pokrytí sítěmi 5G.

Komerční provoz 5G zahájil Monaco Telecom před dvěma dny. Vzhledem k tomu, že Monacké knížectví je malou zemí na francouzské riviéře o rozloze zhruba 202 hektarů, jedná se plošně o pokrytí nevelké. Ovšem prezident Monaco Telecom, Etienne Franzi, je na tento počin patřičně hrdý. Při slavnostním zahájení provozu 5G uvedl, že pro Monako je 5G síť příslibem výjimečných příležitostí. Také pro Huawei je, podle slov vice prezidenta Guo Pinga, Monako přes svou malou rozlohu velkou příležitostí a může sloužit jako vzorový model i pro další země a další operátory.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.