I když je oficiální představení zbrusu nových modelů Honor 9X a 9X Pro naplánováno až na 23. července, tak se čínské firmě to nejdůležitější nakonec nepodařilo udržet pod pokličkou. Dnes se totiž na internet dostaly v podstatě kompletní specifikace obou telefonů a vše vypadá velmi věrohodně, protože informace potvrzují již dříve zveřejněné drobty a úniky. Tak se na oba kousky pojďme podívat podrobněji.

Poměrně překvapivě nebudou rozdíly mezi Honor 9X a 9X Pro až tak zásadní a v podstatě se jedná pouze o jiný primární senzor zadního fotoaparátu a odlišnou rychlost nabíjení baterie. Toť vše, žádné rozdílné úhlopříčky displeje, designové výstřelky nebo hardwarové ořezání. Vše je až na dva zmíněné parametry zcela identické a telefony tak na první pohled ani nepůjdou rozeznat.

Oba modely dostanou do vínku 6,59-palcový LCD displej s poměrem stran 19.5:9 a FullHD+ rozlišením 2340 x 1080 pixelů, zbrusu nový procesor Kirin 810 s grafikou Mali-G52MP6. Prozatím není jasné, zda budou telefony mít „průstřel“ displeje nebo výsuvný modul selfie kamerky a kvůli použití LCD displeje je v podstatě vyloučeno použití čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji. Každopádně pak telefony budou sdílet 4000 mAh kapacitu baterie, přičemž základní Honor 9X se bude muset na dnešní dobu spokojit už s poměrně archaickým 10W nabíjením. Jeho bratr 9X Pro pak nabídne mnohem zajímavější 22.5W rychlo-nabíjení.

Ani ve fotografickém vybavení na první pohled nebude rozdíly, protože oba kusy mají trojité zadní senzory fotoaparátů a přední 20 Mpix kamerku. Trojice pro Honor 9X bude sestávat z 24 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix sestavy a 9X Pro pak dostane k užívání 48 Mpix (pravděpodobně Sony IMX582) + 8 Mpix + 2 Mpix. Potud vše potvrzené a my jen můžeme přidat odhady o přítomnosti 3.5 mm audio sluchátkového jacku, podpory microSD karet a systému EMUI 9.1. Ale to vše černé na bílém uvidíme asi až opravdu 23. července.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.