Jeden z nejvýkonnějších čipů současnosti určených pro chytré nositelnosti by se velmi brzy měl dočkat náhrady, protože Qualcomm už podle všeho pracuje na nástupcích procesoru Wear 3100. Ten je vyráběný 28nm litografií, má čtyři jádra Cortex-A7 a je pouze 32-bitový, takže je ideální čas na pořádný skok vpřed. Tím vy se mohly stát nové čipy Wear 429 a Wear 2700 postavené na 12 nm výrobním procesu, jádry Cortex-A53 a podpoře 64-bitů. To slibuje masivní nárůst jak výkonu, tak snížení spotřeby.

Samozřejmě bude zásadní otázkou, do jaké míry bude vybalancován právě výkon s výdrži, protože současný Wear 3100 je velice slušně úsporný a výdrž chytrých hodinek s tímto čipem se pohybuje kolem 36 až 60 hodin. To je zejména díky integrovanému koprocesoru, který se stará o jednoduché úkony v momentě, kdy není potřeba využívat mnohem vyšší výkon vlastních procesorových jader. Nové čipy samozřejmě dostanou úsporné technologie také, ale zatím není jasné, o co se konkrétně bude jednat.

Podle zákulisních informací už Qualcomm procesory Wear 429 / Wear 2700 testuje v plném nasazení a do vínku by do základu měly dostat 1 GB LPDDR3 RAM a 8 GB eMMC vnitřní paměti. Jak už jeho název napovídá, tak Wear 429 bude odvozený od mobilního procesoru Snapdragon 429, který pohání například telefony řady Nokia 3.2. S největší pravděpodobností tak dojde k pořádnému navýšení taktu v porovnání s Wear 3100, z 1.2 GHz na plných 2 GHz. Více informací by mělo být k dispozici už brzy a první chytré nositelnosti s novými procesory se určitě předvedou ještě do konce roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.