Společnost Huawei má podle agentury Reuters v sousedním Polsku velké investiční plány. Šéf polské pobočky, Ryszard Hordynski řekl, že společnost chce v zemi v příštích pěti letech investovat 3 miliardy złotých, což je v přepočtu zhruba 793 miliony dolarů. Celková míra investice však závisí na tom, jak se v Polsku bude vyvíjet pozice společnosti v projektu 5G sítí.

V lednu/januári letošního roku totiž došlo k pozastavení účasti Huawei na projektu 5G sítí. Stalo se tak poté, co byli jeden z čínských zaměstnanců společnosti a také bývalý polský bezpečnostní úředník obviněni ze špionáže. Nicméně vláda zcela neodstřihla čínské investory od možnosti spolupráce na 5G. Vysvětleno to bylo tím, že odstavit všechna Huawei zařízení důležitá pro provoz 5G sítí by značně zvedlo náklady na jejich vybudování.

Druhý největší polský operátor Play poukazuje i na to, že jednoznačná deaktivace všech zařízení čínského výrobce by poměrně výrazně zvýšila cenu mobilních služeb. Značně by také opozdila používání nových technologií. Navíc podle něj neexistuje žádný hmatatelný důkaz, že zařízení Huawei představují bezpečnostní riziko.