Společnost HTC na tom byla už delší dobu dost bídně. Klesal počet prodaných telefonů a samozřejmě tím pádem i tržby. Na začátku letošního roku to s nimi bylo tak nahnuté, že se dokonce mluvilo o tom, že se pomalu připravují na odchod ze scény mobilních telefonů. Došlo i k omezení počtu aplikací pro jejich přístroje včetně Sense launcheru, HTC kalendáře a několika dalších.

Společnost se snažila snížit své náklady a také omezila výrobu. Dost možná to byl rozumný krok, protože ve své poslední finanční zprávě za červen/jún 2019 uvádějí nárůst tržeb. Konkrétně jde o 1,4 miliardy tchajwanských dolarů (44 miliony USD). To jsou za posledních sedm měsíců vůbec nejvyšší tržby. Jde také o 94,07% vyšší tržby, než jaké společnost HTC zaznamenala v květnu/máji 2019. Z meziročního pohledu je však společnost stále v propadu.

Mohlo by se tedy zdát, že se blýská na lepší časy a tchajwanský výrobce je z nejhoršího venku. Ovšem bude to stát ještě hodně úsilí, aby si společnost tento trend zvyšování tržeb udržela. Podle analytiků by se to mohlo podařit a i v dalších měsících by se finanční ztráta mohla snížit i díky vydání přístroje Desire 19+. Také prodeje telefonu U19e by mohly tržby zvýšit, protože jde o docela schopného konkurenta například telefonům Pixel 3a.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.