Ohodnoťte článek

Značka Honor se chystá na na představovačku telefonu Honor 9X. Ale ještě před touto akcí uspořádala včera konferenci, na které uvedla několik zajímavých informaci o procesoru Kirin 810. Tím totiž bude chystaný přístroj osazen. Na konferenci také vice prezident značky, Xiong Junmin, odhalil některé z klíčových funkcí a technologií, které budou v modelu 9X využity.

Hlavní z nich je, jak jinak, zmíněný procesor Kirin 810. Jde druhý čipset Huawei, který je postaven na 7nm výrobní technologii. Měl by být, podle Junminga, důležitým technologickým průlomem ve výrobě procesorů, a to v rámci základní architektury, herní optimalizace a ve využití vlastní NPU Da Vinci.

Vzhledem k tomu, že předchozí model 8X má velice solidní prodejní výsledky a od jeho uvedení na trh se prodalo více než 15 milionů kusů po celém světě, výrobce očekává, že podobně a ještě lépe na tomu bude i chystaný Honor 9X. A to především díky čipsetu Kirin 810. Ostatně vývoj procesoru trval 36 měsíců, pracovalo na něm zhruba 1000 odborníků na designování a zpracování polovodičů. Jeho energetická účinnost se zvedla oproti 12nm čipům o 50%. Procesor také umožňuje flexibilní plánování a efektivní využití systémových prostředků. Papírově tedy vypadá Kirin 810 skvěle, ale důležité je jak bude fungovat v reálu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.