Ohodnoťte článek

Řada telefonů Mi MIX byla vždy oblíbená mezi uživateli a vždy přinesla něco extra zejména v rámci designu a vzhledu. Je tak jasné, že chystané Xiaomi Mi MIX 4 se také těší velkému zájmu fanoušků a i když čínský gigant zatím nepustil do oběhu žádné konkrétním informace, tak se to na internetu spekulacemi jen hemží. Indický server 91Mobiles to vše vzal ještě o krok dál a v podstatě vytvořil kompletní listing pro tento telefon, ale raději bych doporučoval vše brát opravdu s rezervou…

Podle jejich informací (nebo spíše dohadů a věštění z křišťálové koule) bude mít Xiaomi Mi MIX 4 pod kapotou Snapdragon 855, protože je logické dát tam jen to nejvýkonnější na trhu. A firma po odseknutí Redmi má v portfoliu telefonů jen řady Mi, MIX a CC, takže nic jiného než procesor SD855 prostě nepřipadá v úvahu. Poměrně překvapivě mají Indové ve specifikacích jen 6 GB RAM, protože MIX 3 šel v některých případech až na 12 GB… Ale možné to je, může jít jen o startovní pozici.

Hlavní pozornost pak bude zasluhovat displej,  který je na první pohled bez výřezů a rušících prvků, ale nesetkáme se ani s výsuvnou kamerkou. V době vydání Mi MIX 4 se už prostě očekává, že Xiaomi zvládnou ke spokojenosti veřejnosti technologii integrace selfie kamerku přímo do displeje, i když tomu zatím nic moc nenasvědčuje a první prototypy Oppo stále bojují s mnoha překážkami. Každopádně by mělo údajně jít o AMOLED displej s 6,4-palcovou úhlopříčkou, rozlišením 3120 x 1440 pixelů a hustotou pixelů 537 PPI.

Zadní fotoaparát by podle indických zdrojů měl být jen duální se 48 Mpix + 16 Mpix senzory, což jde proti spekulacím mnohých fandů o 48 Mpix + 48 Mpix sestavě senzorů. Selfie kamerka pak bude 32 Mpix. Kapacita baterie má 4500 mAh s podporou bezdrátového nabíjení, čtečka otisků prstů je také integrovaná v displeji a jako bonus dostaneme i vodotěsnou certifikaci IP68. Indové opravdu netroškaří a pro jistotu už plácli i cenu, která by měla být v přepočtu zhruba 847 dolarů. No, obrázek si asi udělejte sami, osobně bych si Xiaomi Mi MIX 4 asi představoval drobátko jinak.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.