Telefon Sony Xperia 10 byl oficiálně uveden před necelým půl rokem a v březnu/marci jej výrobce přidal do programu Open Devices. Mohlo by se tedy zdát, že na vydání nástupce tohoto přístroje je příliš brzo. Ovšem podle uniklých informací to vypadá, že se skutečně chystá Sony Xperia 20.

Na síti jsou nyní k vidění nejen renderované obrázky telefonu, ale také jeho hlavní specifikace. Podobně jako Xperia 10 bude mít i Sony Xperia 20 6 palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 21:9. Tyto parametry z telefonu dělají dobrého společníka pro sledování videí, hraní her nebo prohlížení fotek. Také design je podobný předchozímu modelu. Nenajdeme zde žádný výřez nad displejem nebo „díru“ pro přední kameru. Díky tomu je horní rámeček poměrně masivní.

Na postu procesoru dochází ke změně a místo dříve použitého Snapdragonu 630 bude chystaný telefon vybaven čipsetem Snapdragon 710. Ten bude spárován se 4/6 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště. Zadní duální fotoaparát by měly tvořit dva 12 MPix snímače. Přední kamera by měla mít zřejmě 8 MPix. Telefon by měl mít rozměry 158×69×8,1 mm, jeho hmotnost není známá. Stejně tak není známá ani kapacita baterie. Také je otázkou kdy bude přístroj představen. Mohlo by se tak stát letos na podzim na veletrhu IFA.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.