Už je tomu nějaký ten pátek co jsme měli možnost spatřit nový telefon od Xiaomi na platformě Android One a pomalu jsme se začínali smiřovat i s možností, že už ho ani neuvidíme. Naštěstí to podle posledních zpráv začíná vypadat nadějně a certifikací FCC prošel telefon s logem Android One, který většina zasvěcených pokládá právě za chystané Xiaomi Mi A3. Mohou se tedy příznivci čistého Androidu začít těšit ?

Jak známo, tak platforma Android One je určena právě pro příznivce čistého Androidu namísto firemní nadstavby MIUI v telefonech od Xiaomi. A telefon pod označením „M1906F9SH“ by ji měl nabídnout, stejně jako 48 Mpix AI hlavní zadní fotoaparát. Alespoň to vyplývá ze zmíněné certifikace FCC a obrázek zadního krytu naznačuje také celkově trojitý senzor zadního fotoaparátu a absenci klasické čtečky otisků prstů, takže se asi dočkáme její integrace přímo do displeje. Nepřipomíná vám to něco ?

Ano, modří již vědí ! Při zběžném pohledu by tento nový model Xiaomi mohl opravdu připomínat před pár vydané Xiaomi Mi CC9 a vzhledem k absenci globální verze se tak přímo nabízí přeznačit telefon a vypustit ho na západní trhy s čistým Androidem. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat Xiaomi Mi A3 se Snapdragonem 710 jako variantu CC9 a Mi A3 Lite se Snapdragonem 665 jako verzi CC9e. Vše vypadá velmi pravděpodobně a tak budeme držet palce aby vše vyšlo ještě v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.