Chytré náramky Honor jsou asi hlavním konkurentem nejpopulárnějších kusů na trhů z produkce Xiaomi a alespoň co se týče specifikací, tak jsou často i o krok napřed. Ostatně barevný OLED displej jsme měli možnost vidět už u Honor Band 4 dlouho před tím, než s ním slavně dorazil i Xiaomi Mi Band 4. A právě tento kousek asi bude chtít vyzvat na souboj nová generace Honor Band 5, která se už pomalu v zákulisí začíná chystat ke vstupu na scénu.

A šéf značky Honor pan Zhao Ming dnes pustil do oběhu i první teaser obrázek chystaného Honor Band 5. ze kterého je jasné, že designově bude navazovat na minulou generaci a velkých změn se nedočkáme, zachováno bude i klasické kruhové dotykové tlačítko. Zásadnější změny ale proběhnou uvnitř a Zhao Ming lehce naznačoval mnohé nové vymoženosti chytrého náramku. Kromě přesné detekci srdečního tepu bychom se tak mohli dočkat i měření okysličení krve, únavy, špatného spánku nebo špatného držení těla. Tak uvidíme čím vším Honor překvapí.

Co se týče konkrétního data vydání, tak už šéf značky tak sdílný nebyl, ale existují mnohé náznaky ukazující na představení ještě tento měsíc. Nabízelo by se tak představená zároveň s modelem Honor 9X, které je naplánováno na 23. července. Ostatně minulý rok se chytrý náramek představil světu také zároveň s Honor 8X. Cena bude určitě snížena na minimum, protože hlavní konkurence od Xiaomi boduje právě extrémně nízkou pořizovací cenou. Honor Band 5 bude pravděpodobně lehce dražší, ale bude chtít také nabídnout více pokročilejších funkcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.