Kruhový design sestavy zadních fotoaparátů se možná stane pro příští měsíce designovým trendem a nasvědčuje tomu třeba i chystaný špičkový Huawei Mate 30. Dnes se ale z hlubin čínského internetu vynořil další podobný kousek v podobě neznámého prototypu telefonu značky Nokia, ke kterému jsou dokonce i některé další obrázky odhalující část specifikací nebo EXIF data ukazující na jméno Nokia Daredevil. To by nebylo zrovna špatné superhrdinské jméno, že ?

Nokia Daredevil by podle všeho měla být telefonem do střední třídy a odhalená výbava tomu jen a jen odpovídá. Takže můžeme předběžně očekávat procesor Snapdragon 660, FullHD+ rozlišení displeje, poněkud dietní 3500 mAh kapacitu baterie, USB Type-C port nebo čtečku otisků prstů klasického střihu na zádech přístroje. Displej samotný pak bude mít drobné kapkovité vykousnutí a na spodní straně pak můžeme vidět typické logo značky Nokia. Solidní parametry do nižší střední třídy na dnešním trhu, takže doufejme, že to Nokia nezabije příliš vysokou cenou.

This slideshow requires JavaScript.

Ale zpět ke kruhovému designu fotoaparátu. Zadní trojici senzorů by měl doplnit ještě LED blesk pro dobrou míru a podle všeho by hlavním senzorem měl být kousek se 48 Mpix rozlišením. To je v dnešní době typické už právě i pro modely nižší střední a střední třídy, jak nám názorně ukázaly telefony od Redmi. Více informací o Nokia Daredevil prozatím není k dispozici a budeme si tak muset počkat na oficiální vyjádření firmy v příštích dnech a týdnech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.