Předevčírem jsme se dočkali představení nové řady telefonů Xiaomi CC9, které jsou prvním výsledkem spolupráce značky Xiaomi s firmou Meitu. A kromě dvou základních modelů spatřila světlo světa i speciální edice Xiaomi CC9 Meitu Custom Edition, která se kromě maximální hardwarové výbavy dočkala i nějaké té specialitky. Na rozdíl od dvojice klasických modelů totiž fotoaparáty nepoužívají algoritmy od Xiaomi ale speciální upravené filtry přímo od Meitu vyztužené pořádnou porcí AI.

A protože Meitu byli i v minulosti „machři“ zejména na selfie fotoaparáty, tak se určitě máme na co těšit i v případě této verze. Ta by měla nabídnout unikátní módy fotoaparátů a filtrů, stejně jako 22 zkrášlovacích režimů pro selfie snímky. A zkrátka nepřijdou samozřejmě ani super noční režim a další vychytávky. Značku Meitu koupili Xiaomi koncem minulého roku a slibují si od nich evidentně posílení právě selfie odbornosti a kvality, protože celá řada CC9 je (ruku na srdce) v podstatě jen více selfie orientovaný klon Mi 9/Mi 9SE.

Kromě zmíněného speciálního algoritmu jsou specifikace identické s CC9 verzí, tedy včetně 6,39-palcového AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů, procesorem Snapdragon 710, 4030 mAh kapacitou baterie, trojitým zadním fotoaparátem s hlavním 48 Mpix Sony snezorem nebo 32 Mpix selfie kamerkou. Cena nakonec nebude i vzhledem k 8 GB + 256 GB paměťové konfiguraci nijak závratná a telefon přijde na 2599 juanů, tedy asi 378 dolarů. Do prodeje půjde na čínském trhu už zítra a protože globální verze není jistá ani u základní verze, tak pro Meitu Custom Edition to platí dvojnásob. Třeba za pár týdnů….