Čínské Oppo si v poslední době pojišťuje případné nové názvy telefonů nebo dokonce celých řad produktů. Minulý měsíc si tak zaregistrovali název Oppo Find Y, z čehož mnozí usuzovali, že se by se mohlo jednat o označení nástupce velmi úspěšného modelu Find X. Spíše se však jedná jen o pojistku, protože se okolo tohoto telefonu zhusta spekuluje i o jménech Find X2 nebo Find Z. No uvidíme, ostatně viceprezident Oppo nedávno prohlásil, že se nástupce Find X dočkáme stejně až v roce 2020.

Každopádně se možná schyluje k odhalení zbrusu nové řady této čínské značky, protože se v žádostech o ochranou značku Evropského úřadu pro duševní vlastnictví (EUIPO) objevil název Oppo Enco. Jedná se o zbrusu novou žádost z 28. června a podle zákulisních spekulací be se právě toto jméno mohlo vztahovat k nové řadě telefonů Oppo. Zástupci firmy nedávno na sociální síti Weibo prohlásili, že ve druhé polovině letošního roku se z jejich dílny dočkáme i celé nové řady telefonů, takže nejde o žádné velké překvapení.

Samozřejmě do oficiálního potvrzení a vyjádření má vše velmi daleko, takže to musíme prozatím brát s pořádnou rezervou. Stejně tak netušíme zhola nic o parametrech nebo dokonce zaměření chystané nové řady telefonů Oppo  Enco a budeme si tak muset počkat. Registrace u evropského úřadu by však mohla napovídat zvýšené aktivitě čínské značky i na našem kontinentu a kdo víc, třeba výhledově dorazí i do našich luhů a hájů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.