Pokud bychom se měli zamyslet nad tím, co v letošním roce hýbe světem mobilních technologií, asi bychom jednoznačně museli prohlásit, že jsou to 5G sítě. Mnozí výrobci chtějí jít s dobou a horečně chystají své 5G přístroje. Tyto sítě jsou však zatím komerčně využívány jen minimálně a jen v některých zemích. Ovšem výrobci chtějí být připraveni na jejich plný rozjezd. Je tedy jasné, že svůj telefon s podporou 5G plánuje i společnost Meizu.

Interní plány společnosti na podporu 5G odstartovaly už v loňském roce. Ovšem podle road mapy, která se objevila na síti uvedou svůj první 5G telefon až ve druhém kvartálu příštího roku. Podobně je na tom i společnost Apple, která také chystá iPhone 5G až na příští rok.

Samozřejmě se již začíná spekulovat, jak by telefon Meizu s 5G mohl vypadat. Čeká se, že jeho obchodní název by mohl být Meizu 17 a v rámci designu a parametrů by mohl čerpat inspiraci z modelu Zero. Ten se měl stát první přístrojem bez jakýchkoli otvorů a tlačítek. Zmizel však v propadlišti dějin díky neúspěšné crowdfundingové kampani. Ovšem jak to nakonec s chystaným 5G telefonem dopadne bude záviset i na testování 5G, a to především v Číně, kde má společnost své největší odbytiště.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.