V říjnu loňského roku jsme se s Huawei Mate 20 dočkali špičkové vlajkové lodi se super výkonným vybavením a také unikátního designu trojitého zadního fotoaparátů se senzory a bleskem uspořádanými do čtverce. A podle nového renderu telefonu se i u Mate 30 dočkáme speciální designové vychytávky a tentokrát by se Huawei v oblasti designu měl inspirovat legendárním uspořádáním čelních světel Porsche 911. Tento design Huawei nazývá Porsche Eye nebo Matrix Multi-Coke Imaging System a nutno dodat, že opět vypadá skvěle.

Dnešní render pochází z dílny @iChangezone a ukazuje čtveřici zadních fotoaparátů Huawei Mate 30 spolu s jedním LED bleskem v kruhovém symetrickém uspořádání. Samozřejmě nemůže chybět i certifikace Leica a budeme velmi zvědavi na samotné specifikace čtyř fotoaparátů, protože bez debat půjde o útok na samotný vrchol žebříčku. Podle některých expertů by dokonce mohl generovat stejný efekt jako přední světla Porsche 911 GTS3 RS, ale to jsou samozřejmě jen nepotvrzené spekulace.

Co se týče spekulací o samotném hardwarovém vybavení Huawei Mate 30, tak se budeme muset spolehnout pouze opět na nepotvrzené dohady, protože nic jiného není k dispozici. Očekává se tak 6,7-palcový displej s QHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz, pravděpodobně nový procesor Kirin 985 se 7nm architekturou (možná dokonce vyráběný i novým EUV procesem) a 4200 mAh kapacitu baterie. Detaily o čtveřici zadních fotoaparátů se nikdo zatím ani nepokouší hádat, jasný je jen 5x optický a 50x digitální zoom. Někteří experti dokonce očekávají telefon bez fyzických tlačítek, ale to osobně pokládám za velmi nepravděpodobné. Huawei Mate 30 by měl být oznámen opět během října, takže se do prodeje asi dostane až někdy v listopadu/prosinci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.