Po prvním herním telefonu Razer se začaly na mobilní scéně objevovat další herní stroje a jedním z nich byl i Asus ROG. Byl představen na veletrhu Computex 2018. Stal se poměrně oblíbeným, takže Asus začal pracovat ve spolupráci s Tencent Games na jeho letošním nástupci, Asus ROG Phone 2. Očekává se, že by mohl být uveden do konce tohoto měsíce. A jak je známo, proto, aby se mohl dostat na trh, musí mít několik nezbytných certifikací.

Je již potvrzeno, že bude mít displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Další, neméně zajímavý parametr potvrdila certifikace 3C. Certifikační výpis ukazuje, že Asus ROG Phone 2 bude vybaven 30 W nabíječkou. Nicméně z výpisu plyne, že by ROG 2 mohl mít v rámci nabíjení dvě verze. Druhá verze s kódovým označení I001DA bude mít nabíječku s výkonem 18 W, což je podobný výkon nabíjení jako například u telefonu ZenFone 6.

Certifikace Wi-Fi zas poukazuje na to, že herní telefon poběží na operačním systému Android Pie a bude podporovat Wi-Fi 802.11 a/b/g/n. To by mohlo naznačit, že půjde o zařízení střední třídy. K dalším očekávaným parametrům patří až 12 GB kapacita RAM a vylepšený chladící systém. Zatím nepotvrzený termín představení by měl být 23. července/júla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.