Včerejší představení nového Xiaomi Mi CC9e nám poprvé také předvedlo v plné kráse nový procesor Snapdragon 665, pro který se jednalo o světovou premiéru. A jeho první ostré nasazení od dubnového prvního odhalení samozřejmě vzbuzuje zvědavost a naděje mnoha uživatelů. Ostatně jeho jasný předchůdce, Snapdragon 660, patřil k nejoblíbenějším křemíkovým kouskům a stále se jedná o velmi solidní kus hardwaru. A díky testu CC9e v benchmarku Master Lu už máme i představu o výkonu nového modelu.

Celkový výsledek napovídá spíše jemné evoluci než revoluci a přehnaní optimisté mezi námi tak pravděpodobně budou lehce zklamaní. Celkový výsledek Snapdragonu 665 v Xiaomi Mi CC9e totiž činí 178.992 bodů, což je jen decentně více než 165.683 bodů Snapdragonu 660 v Redmi Note 7. A to ještě hlavní posun je vidět v podstatě pouze u grafického čipu Adreno 610 AIE. Samozřejmě se ale jedná jen o syntetický test, který zdaleka neodhalí všechny pozitiva a životní jistoty nového čipu. Qualcomm například tvrdí, že výkon nové umělé inteligence by měl u SD665 být až dvojnásobný oproti SD660.

Suchou řečí čísel je Snapdragon 665 octa-core čipset vyráběný 11 nm výrobním procesem, který má k dispozici osm jader Kryo 260 uspořádaných jako 4+4 a taktovaných na 2 GHz. Třetí generace umělé inteligence pracuje i s vestavěnými čipy Hexagon 686 DSP a Spectra 165 ISP pro lepší výsledek fotografií za horšího světla, lepší portrétové fotografie nebo odemykání Face Unlock. SD665 dále podporuje například Bluetooth 5.0 LPE, USB 3.1, rychlo-nabíjeni Quick Charge 3.0 a mnoho dalšího. Uvidíme jak si povede v dalších telefonech, protože první nasazení je opravdu na první pohled jen velmi dietním krokem vzhůru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.