Včerejší představení nového Xiaomi Mi CC9e nám poprvé také předvedlo v plné kráse nový procesor Snapdragon 665, pro který se jednalo o světovou premiéru. A jeho první ostré nasazení od dubnového prvního odhalení samozřejmě vzbuzuje zvědavost a naděje mnoha uživatelů. Ostatně jeho jasný předchůdce, Snapdragon 660, patřil k nejoblíbenějším křemíkovým kouskům a stále se jedná o velmi solidní kus hardwaru. A díky testu CC9e v benchmarku Master Lu už máme i představu o výkonu nového modelu.

Celkový výsledek napovídá spíše jemné evoluci než revoluci a přehnaní optimisté mezi námi tak pravděpodobně budou lehce zklamaní. Celkový výsledek Snapdragonu 665 v Xiaomi Mi CC9e totiž činí 178.992 bodů, což je jen decentně více než 165.683 bodů Snapdragonu 660 v Redmi Note 7. A to ještě hlavní posun je vidět v podstatě pouze u grafického čipu Adreno 610 AIE. Samozřejmě se ale jedná jen o syntetický test, který zdaleka neodhalí všechny pozitiva a životní jistoty nového čipu. Qualcomm například tvrdí, že výkon nové umělé inteligence by měl u SD665 být až dvojnásobný oproti SD660.

Suchou řečí čísel je Snapdragon 665 octa-core čipset vyráběný 11 nm výrobním procesem, který má k dispozici osm jader Kryo 260 uspořádaných jako 4+4 a taktovaných na 2 GHz. Třetí generace umělé inteligence pracuje i s vestavěnými čipy Hexagon 686 DSP a Spectra 165 ISP pro lepší výsledek fotografií za horšího světla, lepší portrétové fotografie nebo odemykání Face Unlock. SD665 dále podporuje například Bluetooth 5.0 LPE, USB 3.1, rychlo-nabíjeni Quick Charge 3.0 a mnoho dalšího. Uvidíme jak si povede v dalších telefonech, protože první nasazení je opravdu na první pohled jen velmi dietním krokem vzhůru.