Chystaný Oukitel Y4800 plánuje vyzvat na souboj nejen vládnoucí Redmi Note 7 ve střední třídě, ale troufá si i na vybavenější Redmi Note 7 Pro. Z tohoto souboje už jsme měli možnost vidět nějaká srovnávací videa a články, ale dnes máme k dispozici další z nich, tentokrát zaměřenou na porovnání výdrže baterie. Oba telefony totiž mají stejnou 4000 mAh kapacitu baterie a 6,3-palcový FullHD+ displej, takže bude zajímavé sledovat, jak výdrž ovlivní rozdílné procesory a systém. Bude nakonec Helio P70 v kombinaci s čistým Androidem 9 úspornější než Snapdragon 675 s MIUI ?

Oba soutěžící prošly celkem třemi hodinami testů, rozdělenými na hodinu přehrávání online videa, hodinu nahrávání videa a hodinu streamování hudby. A výsledky jsou poměrně zajímavé, protože se spotřeba opravdu poměrně dramaticky liší. Po hodině sledování videa online klesla kapacita baterie u Y4800 na 88 %, přičemž Redmi Note 7 Pro zůstalo jen 78 %. Další skok při nahrávání videa pak srazil baterie na 70 % u Oukitelu a 55 % u Redmi, přičemž poslední test pak rozdíl ještě zvýraznil. Oukitel Y4800 končil s 55 % baterie a Redmi Note 7 Pro pouze s 27 %. Ostatně mrkněte na video níže, kde je vše zachyceno.

Oukitel Y4800 by měl dorazit na trh už 22. července a první předprodeje nabídnou lákavou cenu 199.99 dolarů a navrch ještě dárky zdarma jako Xiaomi ring stand nebo slevu na Mi Band 4. S pořádnou dávkou ironie jsou dárky právě z produkce největšího konkurenta… Tyto první předprodeje budou exkluzivně na e-shopu Banggood a zájemci se mohou klidně zaregistrovat k odběru novinek a přidat si položku do wishlistu klidně hned. A za hřích určitě stojí i soutěž o nějaké ty kousky Y4800 zcela zdarma, takže se na ni také mrkněte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.