Včera jsme se dočkali oficiálního data vydání chystaného Honor 9X a víme tak, že se telefon poprvé představí veřejnosti 23. července. A dnes pro vás máme nášup dalších údajných specifikací a některá odhalení jsou poměrně překvapivá. Zdroje jsou navíc poměrně velmi věrohodné, protože jako indický Sudhanshu Ambhore, tak Evan Blass mají historicky velmi často pravdu. Takže se pojďme na některé zmíněné nově odhalené parametry podívat blíže.

Základní verze Honor 9X by údajně měla mít 6,15-palcový AMOLED FullHD+ displej, což je zajímavé ze dvou důvodů. Telefon by tak byl poměrně výrazně menší než minulá generace (Honor 8X měl 6,5-palce) a použití AMOLED displeje u telefonu střední třídy je překvapením zejména proto, že špičkové Honor 20 a Honor 20 Pro měly jen LCD displeje. Na druhou tyto modely měly designový „průstřel“ a s touto technologií zatím zvládá AMOLED displeje vyrábět jen Samsung. Každopádně by přítomnost AMOLED displeje mohla teoreticky znamenat vyšší cenu, ale nemalujme čerta na zeď předčasně.

Měli bychom se také dočkat osmi-jádrového procesoru, kterým by měl s největší pravděpodobností být Kirin 810 spolu se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát bude jen duální s 20 Mpix + 16 Mpix senzory a 20 Mpix selfie kamerkou, která by měla podle údajného diagramu z manuálu (viz titulní obrázek) být na výsuvném modulu. Oproti minulé generaci je konečně přítomen i USB Type-C port i když uvedené 10W nabíjení je na dnešní dobu lehce nedostatečné.

Další zajímavostí je údajné vydání speciální gamepad-nástavce pro Honor 9X, který by umožnil mnohem příjemnější hraní. A tento krok dává mnohem větší smysl než se zdá, protože se podle všeho letos nedočkáme nástupce Honor Play a 9X by se tak mohl stát „herní“ platformou značky pro letošní rok. Určitě bude k mání i Pro verze telefonu s pravděpodobně větším displejem a lepší výbavou, ale o té zase až někdy příště až se zasvěcené mluvící hlavy vyjádří.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.